İnternetten Para Kazanma Yolları Neler? (2024)

İnternetten para kazanma yöntemleri, her geçen gün bir yenisi ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle düzenli bir işi olmayan, oturduğu yerden gelir elde etmenin yollarını arayan insanlar, bu tür yöntemleri sık sık araştırmaktadır. İnternet ortamında gelir elde edebilmek için çoğu zaman çok yüksek bilgi birikimi veya çok yüksek donanımlar gerekmez. Günümüz şartlarında, sadece internete erişimi olan bir bilgisayar veya telefon vasıtasıyla gelir elde etmek mümkündür.

Para Kazanma

Eğer kısa vadede internetten para kazanma ihtiyacı bulunuyorsa, kişilerin internet sitesi kurmak veya yatırım yapmak gibi vakit isteyen yöntemler yerine Freelancer işlerini ve hızlı satış yöntemlerini denemesi daha yararlı olacaktır. Aşağıdaki listede bulunan öneriler dışında, internetten gelir elde edebilmek için sayısız yöntem bulunmaktadır. Ancak en kolay ve en yaygın para kazanma yöntemleri aşağıdaki gibi bilinmektedir. Peki, internetten para kazanma yolları neler? Ek gelir elde etmek için neler yapılabilir?

Ucuz İnternet Sitesi Kurma Yolları Neler? isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma ve Ek Gelir Elde Etme Yolları (2024)

İnternetten para kazanmak istiyorsanız ve internete erişebildiğiniz bir bilgisayarınız ya da akıllı telefonunuz varsa, bu yöntemleri deneyerek ilk adımı atabilirsiniz. Eğer para kazanabilmek için vaktiniz kısıtlıysa ve bir an önce gelir elde etmeye başlamanız gerekiyorsa, hızlı bir şekilde çeşitli hizmetler verebileceğiniz yöntemlere, platformlara göz atabilir; yeteneklerinizi ve zamanınızı kazanca çevirebilirsiniz.

1.Freelancer Olarak Para Kazanma

Freelancer terimi, kısaca serbest çalışan anlamına gelmektedir. İnternet ortamında özellikle evden çalışan insanların grafik tasarım, yazılım, içerik editörlüğü gibi alanlarda sık sık freelancer olarak hizmet verdiklerini görmek mümkündür.

Örneğin grafik tasarım alanında eğitim almış olabilirsiniz. Veya İngilizce metin yazarlığı konusunda beceriniz olabilir. Hiçbir beceriniz olmasa bile, sadece sosyal medya hesapları için hizmet veren panelleri kullanarak etkileşim hizmeti satışı yapabilirsiniz. Bu durumda evden para kazanmak üzere freelancer hizmet vermek, sizin için harika bir seçim olacaktır. Freelancer olarak şu hizmetleri verebilirsiniz;

 1. Grafik tasarım (Logo, banner, sosyal medya tasarımları ve fazlası.)
 2. Web hizmetleri (Web tasarım, WordPress hizmetleri, içerik editörlüğü ve diğerleri.)
 3. Metin hizmetleri (Makale yazarlığı, farklı dillerde içerik üretimi, tercüme hizmeti.)
 4. Dijital ürünler (Oyun kodları, program lisansları, sosyal medya hizmetleri ve fazlası.)

Yukarıdaki örnek freelancer hizmetlerini pazarlayabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanlar, freelancer hizmet üzerine kurulmuş platformlar ve webmaster forumları olmaktadır. Aşağıda, freelancer olarak para kazanmak için uygun platformları bulabilirsiniz;

 1. R10 Webmaster Forumu,
 2. Wmaracı Webmaster Forumu,
 3. Virgül Webmaster Forumu,
 4. BiOnluk Freelancer Ağı,
 5. Fiverr Freelancer Ağı.
Ayrıca aynı kategoride bulunan diğer yazımızı inceleyebilirsiniz.   Ucuz İnternet Sitesi Kurma Yolları Neler? (2024)

Bunlar dışında freelancer olarak para kazanabileceğiniz yüzlerce platform ve forum bulunmaktadır. Bu sistemlere üyelik gerçekleştirdikten sonra size uygun iş ilanlarını açarak müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilir, iş ilanlarını takip edip hizmet arayanlarla iletişime geçebilirsiniz.

2. Yatırım Yaparak Para Kazanmak

Yatırım yaparak gelir elde etmek denildiğinde; insanların aklına genelde borsa, hisse, kripto gibi işlemler gelmektedir. Fakat internet ortamında ufak yatırımlarla gelir elde edebileceğiniz yüzlerce farklı sistem mevcuttur. Eğer elinizde biraz nakitiniz varsa ve bunu değerlendirerek bilindik riskli yatırım yöntemleri dışında düzenli para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız şu yatırımlar ilginizi çekebilir;

 • Gelirli sistem yatırımları; İnternette para kazanmak üzere kurulmuş birçok sistem vardır. Örneğin internet siteleri, herkesin mutlaka adını duyduğu sosyal medya panelleri, mobil uygulamalar, numara onay sistemi gibi sistemler buna örnektir. Bu tür sitelerin ve programların sahipleri, zaman zaman acil nakit ihtiyaçlarından dolayı sistemlerini uygun fiyatlara satışa çıkarırlar. Böyle bir durumda kişilere ulaşarak kazanç verilerini, sistemin getirisini detaylı olarak inceleyip ticaret gerçekleştirebilir; ilerleyen zamanlarda düzenli gelir imkanı yaratabilirsiniz.
 • İş ortaklıkları; Yukarıda, freelancer olarak hizmet verilebilen çeşitli forumlardan bahsetmiştik. Bu platformlarda yeterli nakit imkanı bulunmayan kişilerin zaman zaman gerçekten işe yarayacak ve gelir getirecek projeleri için ortak arayış ilanlarını görmek mümkündür.

3. İnternet Sitesi Veya Uygulamayla Para Kazanmak

Eğer para kazanmak konusunda aceleniz yoksa ve kendi emeklerinizle bir gelir akışı oluşturmak istiyorsanız; aynı zamanda internette vakit geçirmeyi seviyorsanız; internet siteleri veya uygulamalarla para kazanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin hobi amaçlı bir blog veya düzenli haber yayınlayacağınız haber siteleri kurarak bu sitelerden reklam, tanıtım, iş birliği yoluyla para kazanmanız mümkündür.

Bunun dışında eğer yazılım ve kodlama beceriniz varsa bir mobil uygulama geliştirmeyi düşünebilirsiniz. Çok kapsamlı uygulamalar olmasına gerek yoktur; artık örneğin sadece basit bir mobil oyunla dahi yüksek gelirler elde eden yapımcıların olduğu bilinmektedir. Veya bunun yerine, düşük bütçelerle size bir uygulama geliştirip mobil mağazalarda yayınlayacak hizmet verenleri de çeşitli webmaster forumlarında, freelancer ağlarında bularak iletişime geçebilirsiniz.

Ogrenicem.com iyi niyetle hazırlanmış içerik tabanlı bir sosyal ağdır. 2023 yılının Nisan ayında ziyaretçilerine içerik sunmaya başladı. Y ve Z kuşağını ilgilendiren, Türkiye’deki gündeme dair rehber, eğitim, finans, sosyal medya, trend, hayvanlar, fiyatları ve diğer kategorilerdeki doğru bilgiyi sunmayı amaçlar. İnternetin en popüler haberlerini, yükselişte olan içeriklerini, fotoğraflarını ve videolarını Ogrenicem.com içerisinde bulabilirsiniz.

Yorum yapın

wp-puzzle.com logo

Bu da ilginizi çekebilir