2. Astronot Kim, Uzaya Ne Zaman Gidecek?

2. Astronot Kim, Uzaya Ne Zaman Gidecek?

Türkiye’nin uzay keşiflerindeki çabaları giderek artıyor. Ülkenin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın başarılı uzay yolculuğunun ardından, Türkiye’nin ikinci astronotu olarak belirlenen Tuva Cihangir Atasever, ülkenin uzay programının geleceği hakkında heyecan verici açıklamalarda bulundu.

Atasever, Gezeravcı’nın misyonunun başarıyla tamamlanmasının ardından Türkiye’nin insanlı uzay yolculuklarına devam edeceğini vurguladı. “Bu misyon bittikten sonra Türkiye’nin insanlı uzay yolculuğu durmayacak, aksine yeni deney ve denemelerle sürdürülecek.” diyen Atasever, ülkenin uzay araştırmalarında kararlılıkla ilerleyeceğini belirtti.

Tuna Cihangir Atasever Kimdir?

Cihangir Atasever, Türk mühendis ve uzay bilimcisi olarak bilinmektedir. Türkiye’nin uzaya gidecek ilk uzay yolcularından yedek olarak seçilmiştir. 12/08/1992 tarihinde Ankara’da doğdu. Bilkent Üni. Elektrik ve Elektronik Müh. bölümünden mezun oldu. Ardından Irvene’deki Kaloforniya Ünversitesinden elektrik ve elektronik mühendisliği alanında yüksek lisans yapmıştır. ROKETSAN’da 5 yıl boyunca aviyonik sistem mühendisi olarak görev yaptı. Türkiye’nin insanlı ilk uzay görevi eğitimi devam etmektedir.

2. Astronot Kim, Uzaya Ne Zaman Gidecek?

Türkiye’nin uzaya gidecek 2.astronu Tuna Cihangir Atasever, Nisan 2024 tarihinde uzaya gidecektir.

Dikkatinizi çekebilecek yazımız;  Hilmi Cem İntepe Kimdir, Survivor Maaşı Ne Kadar
Ayrıca aynı kategoride bulunan diğer yazımızı inceleyebilirsiniz.   En İyi Filmler Neler? 2024'te En İyi Film Listesi

Ogrenicem.com iyi niyetle hazırlanmış içerik tabanlı bir sosyal ağdır. 2023 yılının Nisan ayında ziyaretçilerine içerik sunmaya başladı. Y ve Z kuşağını ilgilendiren, Türkiye’deki gündeme dair rehber, eğitim, finans, sosyal medya, trend, hayvanlar, fiyatları ve diğer kategorilerdeki doğru bilgiyi sunmayı amaçlar. İnternetin en popüler haberlerini, yükselişte olan içeriklerini, fotoğraflarını ve videolarını Ogrenicem.com içerisinde bulabilirsiniz.

Yorum yapın

wp-puzzle.com logo

Bu da ilginizi çekebilir